woensdag, februari 5, 2025

Rottweiler teef Kyra

De 3,5 jaar oude gesteriliseerd Rottweiler teef Kyra is bij ons aangemeld voor hulp bij de herplaatsing voor haar.

Kyra is als pup zijnde bij haar eigenaren komen wonen. In haar huidige situatie woont zij solo zonder andere honden en katten en een kindje van nu 1 jaar en het 2e kindje is op komst.

Kyra wordt omschreven als een teefje met een wat onzeker karakter. Kyra is in huis een ontzettend lieve, zachtaardige dame met een onderdanig karakter, die gek is op aandacht en knuffelen met de baasjes. Maar ze kan ook gewoon echt lomp wezen en vinden dat ze bij je op schoot kan en mag liggen.

De omgang met kinderen is een hoofdstuk apart, oudere kinderen van zo ongeveer 10 jaar en ouder kan ze mee omgaan, wel zal ze proberen deze omver te lopen in haar enthousiasme en ook bij hun op schoot proberen te klimmen.
Kindjes die nog niet kunnen lopen of kruipen daar wordt zij angstig van en zal dan beginnen te grommen om vervolgens weg te lopen. In geen enkele situatie zal zij er zelf voor kiezen om de kleine kinderen op te zoeken.

Als je met Kyra buiten loopt loop je wanneer je natuurlijk overwicht hebt en haar een duidelijke sturing kan geven omdat je gewoon zelfverzekerd bent loop je met een relaxte hond. Ze kan dan netjes mee lopen. Ondanks dat er geen cursussen met haar zijn gedaan beheerst zij wel een aantal basis commando’s en nog wat extra truckjes. Kyra heeft die zelfverzekerde eigenaar nodig omdat zij anders kan uit vallen (te blaffen) uit onzekerheid naar andere honden, en dit komt mede omdat ze aan de riem vast zit en geen kant uit kan.
Kyra wordt ook vaak uitgelaten door haar oppas deze heeft goed overwicht en in combinatie met beloningen om haar aandacht te vragen is er weinig tot niets aan de hand. Kyra is bijzonder voer gericht en dat maakt haar trainen, aandacht vragen en goed te helpen bij lastige situaties.
Wanneer Kyra los loopt gaat het over het algemeen goed om met andere honden.

Door een slechte ervaring bij de dierenarts toen zij nog jong was vindt ze deze niet meer leuk. Tijdens haar bezoek aan de dierenarts wordt ze dan ook uit voorzorg gemuilkorfd. Met alleen zijn heeft ze overigens weinig problemen en dit kan zij dan ook een aantal uurtjes. Het is onbekend of zij bij katten kan. Wat wel tot de opties behoort is dat ze zou kunnen samenleven met een stabiele reu aan wie ze zich zou kunnen optrekken. Tevens mag Kyra graag pootje baden in het water.

Het afgelopen jaar heeft de eigenaresse veel tijd gestoken in Kyra om haar beter te managen met het kindje van 1 jaar, maar aangezien Kyra heeft aangegeven het gewoon echt niet leuk te vinden en met de 2e op komst wordt het voor Kyra er absoluut niet leuker op.
Je kan een hond niet dwingen om kinderen leuk te vinden en soms moet je accepteren wat je niet kan veranderen en dat geldt ook voor Kyra. Haar blijven dwingen in een situatie met jonge kinderen te samenleven in huis zal uiteindelijk tot onplezierige ervaringen gaan leiden.

Wat wordt er gezocht voor Kyra?

Mensen met ervaring verdienen de voorkeur, hier mag een stabiele reu wonen mits er een match is.
Kinderen geen bezwaar mits deze 12 jaar of ouder zijn en met haar lompe gedrag om kunnen gaan.
Kyra heeft laten zien dat ze werken voor de baas erg leuk vindt het zou ook fijn en leuk voor haar wezen als iets van sport en spel of speuren / detectie met haar gedaan zou kunnen gaan worden.
De toekomstige woning moet voorzien zijn van een tuin.

Denkt u de persoon te zijn die er wordt gezocht voor Kyra dan zien we graag een aanvraag tegemoet.

Lees onderstaande tekst goed!

Kyra woont in Bovenkarspel

Gegevens worden pas verstrekt na de intake en het verplicht invullen van het aanvraagformulier Houdt u er rekening mee dat de herplaatsingsprocedure uit meerdere kennismakingen bestaat en dat de eigenaren mee beslissen in hun plaatsing.

Kyra wordt onder een overeenkomst van onze stichting geplaatst, en voor haar bent u de stichting een herplaatsbedrag verschuldigd deze bedraagt 195 euro.

Voor meer informatie neem contact met ons op. Wij doen niet aan telefonische verkoop, het invullen van het adoptie formulier is een eis voor het starten van de herplaatsprocedure. Voor aanvullende informatie mag u natuurlijk altijd bellen, zie hiervoor onze contact gegevens.

Niet alleen de aanschaf van een Rottweiler kost geld, bedenk goed dat voor een hond van deze grootte u per maand ongeveer 150 euro aan voeding kwijt bent. Daarnaast dient u rekening te houden met het betalen van hondenbelasting, de hoogte hiervan verschilt per gemeente. Wij werken ALTIJD met een digitale vragenlijst, telefonische screening en huisbezoeken. Laat uw hond verzekeren tegen onverwachte hoge dierenarts kosten, ongevallen etc, er zijn diverse hondenverzekeringen hiervoor af te sluiten, verdiep u goed in de voorwaarden wat wel of niet verzekerd wordt. Desgewenst kunnen wij u hierover adviseren.

Kyra

Kyra